Dimarts 20 d'Agost
del 2019



Troba'ns a les xarxes socials:

PÓgina a Facebook PÓgina a Twitter Perfil a Instagram












Ajuntament de Balaguer



Notícies comarcals

24-04-2019

Aquest dimecres s'han publicat al BOP les llistes provisionals de les candidatures a les properes eleccions municipals del 26 de maig. Aquestes sˇn les candidatures a Balaguer i comarca.

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: BALAGUER

ESQUERRA REPUBLICANA-ACORD MUNICIPAL (ER-AM)

Candidatura número 1

01. Jordi Ignasi Vidal Giné

02. Ester Guarné Tanyà

03. Kevin Bruque Dominguez

04. Gemma Vilarasau Cinca

05. Gerard Torres Viola

06. Laura Corsà Forcat

07. Arnau Torrente Capdevila

08. Mari Pau Ortiga Becerra

09. Xavier Castellà Collado

10. Amàlia Castellarnau Font

11. Jordi Prió Burgués

12. Livia Roxana Popa

13. Dani Rodés Cirera

14. Teresa Castellà Mata

15. Jordi Delsams Torrente

16. Neus Larré Ferrer

17. Joan Biscarri Gassió

SUPLENTS:

01. Sandra Moles Tanyà

02. Xavier Salvia Peiró

03. Roser Jurado Regué

04. Xavier Vilaseca Ripoll

05. Noemí Fabregat Rodriguez

06. Rafel Molina Fernandez

07. Núria Fontanet Lardiez

08. Josep Ramells Farré

09. Mercè Vilarasau Farré

10. Josep Torruella Riasol

CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

Candidatura número 12

01. Josefa Martínez Nievas

02. Sergio Casanova Ramírez

03. Cristina Daza Requena

04. Sergi Nunes Jordan

05. Francisca Jaldo Morilla

06. José Antonio Flores Robles

07. Manuel Castillo Daza (Independent)

08. Juan Casanova Pareja

09. Elisabet Saldaña Morgado (Independent)

10. Gilbert Sanz Martin (Independent)

11. Baltasar De Casanova Habsburg

12. Modibo Sissoko (Independent)

13. José Moreno Prieto (Independent)

14. Maria del Pilar Luengo Jiménez (Independent)

15. Carolina Gallardo Candia (Independent)

16. Jose Ramon Contreras Gómez (Independent)

17. Juana Robles Martínez (Independent)

SUPLENTS:

Sense candidats

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

Candidatura número 15

01. Carlos García Gómez

02. Lorena González Dios

03. Juan Nieto Riquelme (Independent)

04. Miquel Mateos Cascales

05. Júlia Ferrer Fernández

06. Josep Baldillou Salvans

07. Albert Saiz Vela

08. Mº Angels Solà Brich

09. Mª Angels Misse Ferran (Independent)

10. Manolo Griñó Pujol

11. Estrella Mantal Rosauro

12. Honorio Luengo Hernández

13. Carme Canalda Jiménez

14. Seckou Cissé Konte (Independent)

15. Juan Rodríguez Martínez

16. Francisco Moreno Olmo

17. Carmen Jiménez Martín

SUPLENTS:

01. Angelina Subirada Pujol

02. Teresa Espluga Margineda

03. Albert Garcia Bernat (Independent)

CUP Balaguer-Alternativa Municipalista (CUP-Amunt)

Candidatura número 47

01. Josep Maria Colea García

02. Marta Burgell Alegre

03. Jordi Querol Vall

04. Emma Domingo Cetó

05. Gerónimo Martínez Cores Jero

06. Maria del Carmen Núñez López

07. Marc Auberni Torné

08. Maria Montserrat Cerveró Torruella

09. Marc Méndez Riart

10. Ares Sanuy Latorre

11. Xavier Llusà Mas

12. Gemma Noemí Sans Mòdol

13. Ramon Tejedor Fontanet

14. Patricia Ruiz Porto

15. Josep Lluís Cambray Amenos

16. Anna Martinez Vidal

17. Carles Mateu Molins

SUPLENTS:

01. Laura Tufet Gastó

02. Joan Molins Aige

03. Cristina Olives Lloret

04. Joan Mateu Pla

05. Júlia Sáez Díaz

06. Aitor Burguet Coca

07. Núria Aguilà Jiménez

BALAGUER ARA SÍ-EN COMÚ GUANYEM (BALAGUER, ARA SÍ-ECG)

Candidatura número 80

01. Joan Pla Cubedo (Masero) (Independent)

02. Enrique Izquierdo Bautista (Independent)

03. Luís Ruiz Rodríguez (Independent)

04. Aurea Camacho Abella (Independent)

05. Maria Inés Miró Cortada (Independent)

06. Eugenio Victor Sabina Mesa (Independent)

07. Costin Alexandru Ilies (Independent)

08. David Peña Costa (Independent)

09. Laia Terré Palacios (Independent)

10. Aurembiaix Alonso Solans (Independent)

11. Maria Josefa Sánchez Agea (Independent)

12. Luisa Fernanda Restrepo Palacio (Independent)

13. Adrian Lasheras Moreno (Independent)

14. José Sánchez Jiménez (Independent)

15. Remigia Marquina Moreno (Independent)

16. Erika Aguilar Valero (Independent)

17. Felip Castell Papell

SUPLENTS:

01. José Navarro Moran (Independent)

02. Sonia Verniol Jiménez (Independent)

03. Juan Herrera Gilabert (Independent)

04. Consolación Hinojosa Luque (Independent)

05. Saray Aguilar Varela

PARTIT POPULAR/PARTIDO POPULAR (PP)

Candidatura número 82

01. Daniel Barios Sero

02. Carme Cortes Cortes

03. Josep Domech Puyol

04. Antonio Romera Ferrer

05. Roxana Parus

06. Cherki El Amoud El Bacha

07. Magdalena Solas Martin

08. Maria Jordan Corrales

09. Serafí González González

10. Irene Sarabia Narvaez

11. Josep Bielsa Guindal

12. Francesc Xavier Sánchez Onteniente

13. Inmaculada García Barios

14. Encarnacion Gómez Montero

15. José Antonio Motos Sandoval

16. Marian Prodan

17. Juan Maria Molins Romeu

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER BALAGUER (JUNTS)

Candidatura número 105

01. Josep Maria Rogié Rafel

02. Miguel Vendrell Garcia

03. Laia Vilardell Garcia

04. Guifré Ricard Real

05. Núria Giné Rocaspana

06. Mireya Planes Camprodon

07. Jaume Pallé Caminal

08. Pepita Quintillà Sánchez

09. Adrià Ramells Esteban

10. Maria Luz Fernández Gándara

11. Gerard Garcia Puigpelat

12. Rosa Garcia Mateu

13. Ismael Orús Saba

14. Daysi Elena Roca Farias

15. George Cristian Pacurar Pacurar

16. Rosa Salat Roca

17. Pere Moreno Herrera

SUPLENTS:

01. Marc Clua Farré

02. Maite Larré Alòs

03. Rafael Jiménez Jiménez

04. Maria Àngels Fontelles Barba

VOX (VOX)

Candidatura número 113

01. Juan Jose Fernandez Fernandez

02. Nuria Font Gómez

03. Javier Lopez Sarria

04. Sandra Ferrer Jover

05. Jose Maria Sanchez Melgares

06. Samara Cortés Font

07. Juan Mir Carrera

08. Juan Moreno Fernandez

09. Maria Querol Balsells

10. Juan Ramón López Sarria

11. Marta Maria Calvo Malezun

12. Maria Josefa Rojo Carbonero

13. Fernando José Badía Garcia

14. Maria Ana Camps Guerrero

15. Joaquín Lluch Valenzuela

16. Luís Díaz Arias

17. Julio Manuel Cerrato Navajas

SUPLENTS:

01. Luis Nicolas Aguila Anton

 

CIRCUMSCRIPCIÓN ELECTORAL: ÀGER

INDEPENDENTS PER ÀGER-ACORD MUNICIPAL (IxA-AM)

Candidatura número 41

01. Lluís Ardiaca Montardit

02. Sebastià López González

03. Mercè Camins Profitós

04. Pere Gil Rodríguez

05. Carina Montardit Sastre

06. Mercè Porté Llotge

07. Josep Maria Burgués Jordana

SUPLENTS:

01. Josep Miquel Benseny Brito

JUNTS PER AGER (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 121

01. Mireia Burgués Novau

02. Paula Maestre García

03. Jordi Cortasa Riu

04. Vicente Burgués Llabot

05. Josep Monsó Porredón

06. Joan Porta Doria

07. Claudia Ioana Laszlo

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: ALBESA

JUNTS PER ALBESA (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 70

01. Antoni Balasch Parisi

02. M. Ester Melet Bosch

03. Jaume Semis Roma

04. Andreu Palau Cucó

05. Verònica Boix Forcada

06. Ana Josefa Gatius Pifarré

07. Jaume Llobera Bo

08. Blai Domingo Rosell

09. Núria Bentoldrà Boladeres

SUPLENTS:

01. Fermín Bernat Pons

02. Ramon Sabartés Vilalta

03. Miquel Sales Cucó

04. Josep Maria Garret Forns

05. Josep Ametlla Alegre

06. Marc Llobera Vilamajó

ALBESA ETS TU-SUMA-T’HI-ACORD MUNICIPAL (AETS-AM)

Candidatura número 86

01. Eugènia Puig-gròs Clúa

02. Cristina Pons Farré

03. Mercè Parisi Daviu

04. Isaac Sabally Clua

05. Elisanda Solé Ubiergo

06. Mònica Hospital Cabrol

07. Josep Vilella Coll

08. Antonio Cases Bosch

09. Julià Ametlla Llobera

SUPLENTS:

01. Ramon Millà Aige

02. Montserrat Roma Cànovas

03. Salvador Rius Lladanosa

04. Llorenç Semís Señis

05. Manel Francesc Baqué Cònsul

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: ALGERRI

INDEPENDENTS PER ALGERRI-ACORD MUNICIPAL (IA-AM)

Candidatura número 109

01. Miquel Plensa Martínez

02. Anna Maria Borràs Brufal

03. Rosa Maria Torras González

04. Maria Belen Sanchez Seara

05. Judith Galindo Salvia

06. Iolanda Piñol Domingo

07. David Reig Millà

SUPLENTS:

01. Eusebi Daviu Domingo

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: ALÒS DE BALAGUER

INDEPENDENTS PER ALÒS DE BALAGUER-ACORD MUNICIPAL (IxAB-AM)

Candidatura número 6

01. Jordi Durany Alepuz

02. Neus Mas Coma

SUPLENTS:

Sense candidats

INDEPENDENTS X ALÒS DE BALAGUER-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxAB - CP)

Candidatura número 22

01. Josefa Miret Llauradó

SUPLENTS:

Sense candidats

PARTIT POPULAR/ PARTIDO POPULAR (PP)

Candidatura número 84

01. Gonçal Garijo Alonso

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER ALÒS DE BALAGUER (JUNTS)

Candidatura número 98

01. Lluís Soldevila Cuadrat

02. Ramon May Calvet

03. Josep Riasol Batalla

04. Antoni Josep Baella Pedrol

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: ARTESA DE SEGRE

ARTESA PEL CANVI-APC (APC)

Candidatura número 46

01. Pere Martí Fernández

02. Eva Maria Cendra Godia

03. Ismael Maza Batlle

04. Maria Àngels López Ortiz

05. Silvio Adrian Rosa López

06. Sandra Gomà Gracia

07. Donís Mas Rosell

08. Eva Maza Batlle

09. Agustí Solé Guàrdia

10. Maria Neus Puigpinós Terré

11. Pau Jove Codina

SUPLENTS:

01. Rafael Benjamín Vega Martínez

02. Maria Dolors Bella Farré

03. Ignacio Torres García

04. Pilar Cirera Ribes

05. Jaume Marcé Font

06. Maria Dolors Potrony Vilanou

07. Juan García Vidal

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 62

01. Mingo Sabanés Porta

02. Maria Cusola Aumedes

03. Carles Serra Comenge

04. Alba Boher Baró

05. Sara Teixidó Serret

06. Maria Bernaus Viles

07. Cristina Dil Valls

08. Adrià Fernandez Novau

09. Joan Bròvia Pijuan

10. Carles Galceran Solsona

11. Joan Camats Campabadal

SUPLENTS:

01. Laia Feliu Roca

02. Gerard Coll Vila

03. Alba Alàs Cercós

04. Jordi París Peralba

05. Maria Jovell Solé

06. Divina Mateo Pastoret

07. Jaume Gonzàlez Gil

08. Moisès Martí Sales

09. Eduard Serradell Camats

10. Mariona Vantolrà Font

JUNTS PER ARTESA DE SEGRE (JUNTS)

Candidatura número 65

01. Josep M. Farré Codina

02. Jaume Caballer Brito

03. Sílvia Cardona Canes

04. Gemma Cayetano Rodríguez

05. Josep Riera Condal

06. Daniel Andreo Tugues

07. Carme Barril Brescó

08. Nikol Jovell Coma

09. Josefina Sabartés Capell

10. Marc Ticó Vidal

11. Anna Baella Guiu

SUPLENTS:

01. M. Alba Solanes Sangrà

02. M. Lluïsa Jovell Grau

03. Pere Vidal Purgimon

04. Remei Boncompte Penella

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: BALDOMAR (EMD D’ARTESA DE SEGRE)

TOTS FEM BALDOMAR-ACORD MUNICIPAL (TFB-AM)

Candidatura número 11

01. Cristina Dil Valls

SUPLENTS:

01. Laura Martí Ros

CANDIDATURA DE PROGRÉS (CP)

Candidatura número 20

01. Josep Galceran Sellart

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER BALDOMAR (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 66

01. Gemma Cayetano Rodríguez

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: BELLCAIRE D’URGELL

COMPROMÍS X BELLCAIRE - CANDIDATURA DE PROGRÉS (CxB - CP)

Candidatura número 26

01. Jaume Vilaginés Bergé

02. Anna Carrera Boladeres

03. Judit Palau Jordi

04. Joaquim Mas Trullols

05. Josep Serra Moya

06. Montserrat Serra Cases

07. Jose Cordero Carretero

08. Juan Oliva Carrasco

09. Perfecto Madrid Olmos

SUPLENTS:

Sense candidats

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA- ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 34

01. Jaume Montfort Samà

02. Jofre de Juan Delberghe

03. Ramona Balagué Jovell

04. Aitor Ros Valero

05. Marc Darbra Gaset

06. Josep Merce Nieto

07. Carlota Caselles Hernández

08. Joan Ribalta Torregrossa

09. Marta Gari Potente

SUPLENTS:

01. Miquel Segués Pujades

02. Josep Tarragona Castells

03. Elisa Romero Tallaví

04. Vicent Font Bernaus

05. Ramon Montfort Samà

JUNTS PER BELLCAIRE D’URGELL (JUNTS)

Candidatura número 118

01. Maria José Navarro Tolosa

02. Josep Pedrol Castells

03. Lluís Sabaté Rúbies

04. Esther Dalmau Roca

05. Julio Bergé Navarro

06. Margarita Pla Colell

07. José Muñoz Caubet

08. Josep Fontanet Valentines

09. Llorenç Llop Manuel

SUPLENTS:

01. Amadeu Teixidó Flores

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: BELLMUNT D’URGELL

INDEPENDENTS PER BELLMUNT D’URGELL-ACORD MUNICIPAL (IBU-AM)

Candidatura número 3

01. Didac Garcia Miron

02. Cristian Masa Pino

03. Inés Galitó Ribalta

04. Lluís Amat Garcia

SUPLENTS:

Sense candidats

INDEPENDENTS X BELLMUNT D’URGELL-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxBU-CP)

Candidatura número 24

01. Tomás Borbon Peña

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER BELLMUNT D’URGELL (JUNTS)

Candidatura número 99

01. Sònia Valero Dencas

02. Marta Perera Boix

03. Jaume Montserrat Solé

04. Montserrat Solé Boldú

05. Ricard Caballero Llanos

SUPLENTS:

01. Marina Armengol Tomàs

02. Teresa Folch López

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: CABANABONA

INDEPENDENTS PER CABANABONA-ACORD MUNICIPAL (IC-AM)

Candidatura número 8

01. Salvador Coma Creus

SUPLENTS:

Sense candidats

INDEPENDENTS X CABANABONA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxC - CP)

Candidatura número 25

01. Antonio Rubio Castillo

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER CABANABONA (JUNTS)

Candidatura número 76

01. Lluís Clotet Oliva

02. Josep Pampalona Armengol

03. Arnau Gimbert Caelles

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: CAMARASA

INDEPENDENTS X CAMARASA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC)

Candidatura número 19

01. Necmettin Çelik Elibol

02. Carme Miret Montané

03. Domenec Montoliu Torné

04. Francesc Ferrer Moreno

05. Ruben Blasco Gomez

06. Miguel Morales Blazquez

07. Miguel Martinez Arias

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER CAMARASA (JUNTS)

Candidatura número 55

01. Carles Pedrol Solé

02. Salvador Freixanet Miret

03. Mercè Rosell Collado

04. Núria Capdevila Rufach

05. Vanessa Saura Tuà

06. Jordi Burgués Cudós

07. Montse Gra Casanoves

SUPLENTS:

01. Mario Sabina Miret

02. Jordi Español Souza

03. Marc Còrdoba Pedrol

04. Daniel Gessé Pujol

05. Maria Puig Alcobé

06. Roc Campo Pedrol

07. Jessica Garcia Aguiló

08. José Riasol Vicente

INDEPENDENTS PER CAMARASA-ACORD MUNICIPAL (IxC-AM)

Candidatura número 111

01. Elisabet Lizaso Cantón

02. Pere Pedrol Sanchez

03. Jose Ruiz Luque

04. Francesc Rubió Guillaumet

05. Ferran Martí Marigot

06. Alexandre Salinas Gomariz

07. Josefa Borau Bel

SUPLENTS:

01. Victor Francia Gracia

02. Ferran Sabaté Mata

03. Llorenç Subirada Giné

04. Aníbal Nevado Martínez de la Casa

05. Araceli Campos Fernàndez

06. Jesús Pujol Salud

07. Josep Curià Turiella

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: CASTELLÓ DE FARFANYA

UNIM CASTELLÓ DE FARFANYA-ACORD MUNICIPAL (UCF-AM)

Candidatura número 45

01. Omar Noumri Coca

02. Joana Terré Baldomà

03. Albert Badia Burgués

04. Núria Pedra Queralt

05. Joaquim Tarroja Farré

06. Miquel Àngel Subirada Baldomà

07. Caterina Rúbies Guans

SUPLENTS:

01. Judit Cudós Santacreu

02. Andrea Peralta Peiró

03. Ramona Curià Palau

04. Guillermo Bernat Rúbies

JUNTS PER CASTELLÓ DE FARFANYA (JUNTS)

Candidatura número 67

01. Rosa Maria Rúbies Rúbies

02. Conxita Solé Orpella

03. Marc Terés Gra

04. Andrés Miquel Martín

05. Alba Cornet Satorra

06. Isabel Albarracín Rodríguez

07. Carlos Gra Canelles

SUPLENTS:

01. Jordi Boj Burgués

02. Emilio Mesa González

03. Antonio Rúbies Burguet

04. Miquel Orpella Martín

05. Enric Rúbies Muntaner

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: CUBELLS

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 44

01. Salvador Soldevila Pedrol

02. Eva Ribera Codina (Independent)

03. Pere Papell Papell

04. Sara Garcia Gutiérrez

05. Generosa Badia Clua (Independent)

06. Francesc Trepat Canal

07. Ana Gabarra Angel (Independent)

SUPLENTS:

01. Pere Solé Gra

02. Maria del Carmen González Pacheco (Independent)

03. Agustí Ponsa Blanch

04. Juan Antonio García Cozar (Independent)

05. Roger Matheu Fradera

JUNTS PER CUBELLS (JUNTS)

Candidatura número 77

01. Josep Regué Montserrat

02. Jaume Cuñat Casells

03. Sebastià Boixadera Brescó

04. M. Àngels Tolosa Llombart

05. Jordi Solé Mirats

06. Gerard Fons Llombart

07. Josep Camps Balagué

SUPLENTS:

01. Xavier Ros Gardeñes

02. Ignasi Bustamante Bornancini

03. Marc Bartral Carrillo

04. Anna Balagué Solé

05. Laura Nòria Santamaria

06. Xavier Navau Sabanès

07. Antoni Boadas Herrero

08. Carme Pedró Balagueró

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: FONTLLONGA I AMETLLA (EMD DE CAMARASA)

INDEPENDENTS PER FONTLLONGA I AMETLLA-ACORD MUNICIPAL (IxFA)

Candidatura número 10

01. Josep Maria Camarasa Cortés

SUPLENTS:

01. Xavier Pujal Miró

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: FORADADA

INDEPENDENTS PER FORADADA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxF-CP)

Candidatura número 16

01. Adrià González Fernández

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER FORADADA (JUNTS)

Candidatura número 50

01. Maricel Segú Peralba

02. Ricardo Roma Codina

03. Gerard Sala Mases

04. Benjamí Llobet Reig

05. Jaume Morera Gabriel

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: GERB (EMD D’OS DE BALAGUER)

IG-AM (AMC)

Candidatura número 91

01. Francisca Marquina Moreno

SUPLENTS:

01. Toni Dios Arenas

02. Remei Serveto Farràs

03. Alfred Peguero Regué

04. Xavier Alcobé Tarroja

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: IVARS DE NOGUERA

JUNTS PER IVARS DE NOGUERA (JUNTS)

Candidatura número 104

01. Josep Magrí Mangues

02. Montse Bernat González

03. Ramon Gasol Barbero

04. Yolanda Pino Lleida

05. Javier Agulló Morón

06. Marcelino Saz Roma

07. Ernest Guasch Pedrós

SUPLENTS:

01. Genoveva Farré Aguilà

02. Josep Maria Aleu Ferrer

03. Hortensia Chamorro Venteo

04. Josep Ramon Graït Franch

05. Gaudenci Gasol Magrí

06. Josep Anton Aleu Torra

07. Josep Ramon Magrí Cortés

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: LA BARONIA DE RIALB

INDEPENDENTS X LA BARONIA DE RIALP - CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxBR - CP)

Candidatura número 23

01. Nuria Aguilá Cambray

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER LA BARONIA DE RIALB (JUNTS)

Candidatura número 56

01. Antonio Reig Torné

02. Immaculada Font Solans

03. Maria Dolors Caelles Baró

04. Eugeni Inglavaga Cardenyes

05. Joan Marsol Muntada (Independent)

SUPLENTS:

Sense candidats

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 114

01. Josep Subarroca Trepat

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: LA SENTIU DE SIÓ

INDEPENDENTS PER LA SENTIU-ACORD MUNICIPAL (IS-AM)

Candidatura número 36

01. Dolors Teruel Artero

02. Àngela Pérez Segarra

03. Pilar Maurici Camps

04. Antonio Canals Artigas

05. Jaume Serra Cairol

06. Ferran Martínez Gil

07. Lídia Benabarre Farré

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER LA SENTIU DE SIÓ (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 74

01. Josep Torres Flores

02. Àngels Solà Figueres

03. Ascensi Masana Carricondo

04. Albert Bergadà Alburquerque

05. Francesc Marcelino Camarasa

06. Carles Terré Carreño

07. Roser Papell Vilanova

SUPLENTS:

01. Francesc Llinàs Serra

02. Pere Anton Mola Pejuan

03. Laura Soplón Albala

04. Josep Grau Carmona

05. Carme Vilanova Solé

06. Joaquín Orús Saba

07. Mario Gené Amorós

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: LES AVELLANES I SANTA LINYA

INDEPENDENTS PER LES AVELLANES I SANTA LINYA-ACORD MUNICIPAL (IASL-AM)

Candidatura número 87

01. Lidia Ber Salmons

02. Mercè Badia Forcat

03. Ana Belén Molins Verdés

04. Jordi Corsa Cambres

05. Laura Badia Miramunt

06. Jordi Marcos Torruella

07. Jordi Curià Pons

SUPLENTS:

01. Ricard Piniés Jorge

02. Josep Borràs Bernadó

03. Ma. Lluïsa Medina Rodríguez

04. Miquel Marcelino Camarasa

05. Jordi Benseny Galceran

06. Jordi Borràs Monell

07. Isabel Estévez Miranda

JUNTS PER LES AVELLANES SANTA LINYA TARTAREU I VILANOVA DE LA SAL (JUNTS)

Candidatura número 117

01. Àngels Filtre Garcia

02. Montse Gené Castan

03. Xavier Utgé Juvillà

04. Imma Garrofé Ardiaca

05. Jaume Porta Dòria

06. Pol Guàrdia Piniés

07. Sandra Aguilà Alòs

SUPLENTS:

01. Gabriel Marin Cacovean

02. Xavier Guàrdia Gené

03. Jaume Borràs Baldomà

04. Josep Maria Curià Mascarò

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: MENÀRGUENS

INDEPENDENTS X MENÀRGUENS - CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxM-CP)

Candidatura número 29

01. Llorenç Ros Medina (Independent)

02. Jordi Manzaneque Castet (Independent)

03. Joan Campos Vilanova (Independent)

04. Roger Pons Tudela (Independent)

05. Alana Semís Segués (Independent)

06. Santiago Ros Forns (Independent)

07. Antonio Vilanova Josa (Independent)

SUPLENTS:

Sense candidats

INDEPENDENTS PER MENÀRGUENS-ACORD MUNICIPAL (IM-AM)

Candidatura número 43

01. Anna Maria Calvís Munsó

02. Montserrat Revés Almacellas

03. Jordi Casals Ximénez

04. Xavier Real Balaguer

05. Laia Nieto Torrent

06. Gerard Baldomà Campos

07. Francesc Xavier Josa Llovera

SUPLENTS:

01. Neus Torrent Cortada

02. Antoni Minguet Botines

03. Elena Fo Pinacho

04. Oscar Silva Lozano

05. Eva Esteve Terré

06. Manel Rivas Juanati

JUNTS PER MENÀRGUENS (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 116

01. Aleix Ariño Terré

02. Silvestre Brufau Álvarez

03. Maria Carme Casals Brich

04. Jesús Soldevila Daviu

05. Eduard Matas Mercader

06. Inés Cucó Cucó

07. Maria J. Prats Semís

SUPLENTS:

01. Maria Àngels Terré Areny

02. Rosa Maria Gaspà Pubill

03. Joan Peró Ampuy

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: MONTGAI

INDEPENDENTS X MONTGAI-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxM-CP)

Candidatura número 28

01. Ramon Vilapriño Mora

02. Josep Amigó Marsá

03. Joan Abel Solé Segalà

04. Juan Manas Garcia

05. Ramona Prats Segalà

06. Jaume Pujal Boliart

07. Jaume Baró Boldú

SUPLENTS:

01. Gloria Esperanza Peña Rodríguez

JUNTS PER MONTGAI I BUTSÈNIT (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 73

01. Marta Salse Costafreda

02. Miquel Guix Màrquez

03. Agnès Ausàs Cortada

04. David Junyent Curià

05. Lluïsa Navarro Badia

06. Ramon Areny Carles

07. Francesc Casan Drago

SUPLENTS:

01. Jordi Sangrà Ricard

02. Marc Gili Feliu

03. Ramon Bernaus Eroles

04. Jaume Solé Petit

ENTESA PER MONTGAI I BUTSÈNIT-ACORD MUNICIPAL (EMB-AM)

Candidatura número 115

01. Jaume Gilabert Torruella

02. Jaume Escolà Solà

03. Rosa Maria Gabernet Maldonado

04. Isabel Planas Aguilar

05. Jose Maria Darbra Gaset

06. Elisabet Darbra Badia

07. Francesc Xavier Vilaró Novell

SUPLENTS:

01. Laura Graus Collado

02. Teresa Tomàs Querol

03. Antoni Ramon Vilalta

04. Guillem Grau Molins

05. Josefina Masana Bernaus

06. Montserrat Blanco Pozo

07. Rosa Roca Cañadell

08. Montse Moreno Alarcón

09. Jaume Esteve Mercè

10. Maria Teresa Boladeres Cucurull

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: OLIOLA

INDEPENDENTS PER OLIOLA-ACORD MUNICIPAL (IxO-AM)

Candidatura número 2

01. Enric Cabestany Mallada

02. Montserrat Cucurull Abellana

03. Núria Tamara Anguita Risueño

SUPLENTS:

Sense candidats

COMPROMÍS X OLIOLA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (CxO - CP)

Candidatura número 21

01. Diego Farnandez Pérez

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER OLIOLA (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 54

01. Santi Cisquella Finestres

02. Maria Carme Jové Nadal

03. Josep Bernaus Baró

04. Francesc Xavier Albareda Salvadó

05. Joan Creus Camardons

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: OS DE BALAGUER

INDEPENDENTS PER OS DE BALAGUER-ACORD MUNICIPAL (ERC / ESQUERRA)

Candidatura número 90

01. Estefania Rufach Fontova

02. Maria Isabel Pedrol Esteve

03. Paqui Marquina Moreno

04. Judit Fontana Milla

05. Remei Serveto Farràs

06. Laura Salse Fernandez

07. Xavier Barbosa Desongles

08. Xavier Alcobé Macià

09. Jaume Solé Fontova

SUPLENTS:

01. Montse Aguilera Majoral

02. Alfred Peguero Regué

03. Carles Carreño Aguilar

04. Xavier Alcobé Tarroja

05. Iñigo Gonzalez de Lanzagorta

06. Núria Fernández Farreny

07. Miquel Guiu Tribó

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: PENELLES

JUNTS PER PENELLES (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 103

01. Eloi Bergós Farràs

02. Antonio García Mirón

03. Robert Coll Querol

04. Maria Del Mar López-Pinto Font

05. Isabel Maqueda Quiros

06. Maria Cristina Serra Grau

07. Núria Perera Martí

SUPLENTS:

01. Ramon Cortasa Arderiu

02. Pere Ramon Aumedes Farré

03. Maria Carme Pons Torres

04. Teresa Cercós Solé

05. Delfi Font Regué

INDEPENDENTS PER PENELLES-ACORD MUNICIPAL (IxP-AM)

Candidatura número 123

01. Marissa Castellà Boldú

03. Albert Perera Rabaiget

04. David Castellà Boldú

05. Marina Fabregat Miro

06. Jordi Pons Crespo

07. Maria Cortasa Torres

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: PONTS

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 59

01. Solés Carabasa Closa

02. Antoni Sala Blanch

03. Joan Puigpinós Riba

04. Carme Comelles Gilibets

05. Josep Maria Vilaseca Colell

06. Francisco Javier Benítez Jiménez

07. Marc Balagué Otero

08. Xavier Jou Vila

09. Jaume Mascó Boncompte

10. Mireia Cinca Morros

11. Anna Maria López Balagué

SUPLENTS:

01. Lidía Tugues Santamaria

02. Antonio Suárez Felipe

03. Conrad Caelles Huguet

PONTS X CATALUNYA (PONTS X CATALUNYA)

Candidatura número 81

01. Emili Pala Auge (Independent)

02. Elisabet Arauz Puigpinós (Independent)

03. Joan Alay Galbany (Independent)

04. David Garriga Gilabert (Independent)

05. Vanesa Saez Dieguez (Independent)

06. Maria Rosa Moral Sala (Independent)

07. Manuel Romeo Algue (Independent)

08. Somaya Ikane Yassine (Independent)

09. Maria Teresa Mortagua Tora (Independent)

10. Hussein Chaer Chaer (Independent)

11. Agustin Carabasa Fontanet (Independent)

SUPLENTS:

01. Susana Mendez Badosa (Independent)

02. Miguel Angel Tena Rubies (Independent)

03. Juan Macia Puigpinos (Independent)

04. Francesc Pala Nosas (Independent)

05. Immaculada Latorre Tugues (Independent)

JUNTS PER PONTS (JxCAT-JUNTS)

Candidatura número 102

01. Josep Tàpies Ticó

02. Núria Caballol Sangrà

03. Marta Cinca Solé

04. Leila Moreno Reig

05. Eladi Piqué Cuñat

06. Maria Antònia Pubill Carro

07. Xavier Basco Cabasés

08. Inma Bonet Carabasa

09. Jordi Santamaria Parramon

10. Roger Tebé Torregassa

11. Jamal Sadki Abbassi

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: PREIXENS

JUNTS PER PREIXENS (JxCAT-JUNTS)

Candidatura número 57

01. Joan Eroles Viles

02. Albert Font Solé

03. Jaume Castellà Secanell

04. Ismael Huguet Gili

05. Eduard Balagueró Espinosa

06. Olga Gené Llobera

07. Ester Pijuan Buireu

SUPLENTS:

01. Jordi Puig Porta

02. Immaculada Corberó Tarragona

03. Isidre Marquilles Bonet

04. Ramon Martínez Eroles

05. Ramon Maria Torres Novell

06. Enric Tugues Cases

07. Ramon Jové Pijuan

08. Rosalia Camats Bresolí

09. Eduard Ros Torres

10. Jordi Lopez Ortiz

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 110

01. Pedro Presencio Vaquero

02. Fernando Marquès Gasca

03. Olga Maria Oliva Duró

04. Francisco Seall Guardiola

05. Josep Ma. Cercós Paris

06. Pau Font Coma

07. Josep Utjes Pla

SUPLENTS:

01. Eduard Baró Guillamon

 

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: SANTA MARIA DE MEIA (EMD DE VILANOVA DE MEIÀ)

JUNTS PER SANTA MARIA DE MEIÀ (JUNTS)

Candidatura número 53

01. Josep Maria Eroles Novau

SUPLENTS:

01. Josep Centena Mon

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: TÉRMENS

JUNTS PER TÉRMENS (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 69

01. Concepció Cañadell Salvia

02. Joaquim Castany Pascual

03. Vicenç Pascual Reñé

04. Mònica Pascual Badia

05. Joan Capedvila Cebollero

06. Purificación Teresa Pascual Pastor

07. Josep Solé Escolà

08. Josep Mª Belló Tarsà

09. Carolina Llovera Serra

SUPLENTS:

01. Miquel Llubes Gómez

02. Jordi Desgongles Gardeñes

03. Joan Andreu Duch Franco

04. Roser Cases Llubes

05. Joan Sangrà Estany

06. Manel Pascual Bernaus

ACTIVEM TERMENS-ACORD MUNICIPAL (AT-AM)

Candidatura número 92

01. Jaume Ribera Roca

02. Marina Mirada Donisa

03. Guillem Casals Gardeñes

04. Jordi Oronich Ruiz

05. Marissa Roca Mirada

06. Amadeu Pascual Mas

07. Paola Zuña Zambrano

08. Carme Llovera Bellmunt

09. Montse Sarret Torrades

SUPLENTS:

01. Joaquim Grau Aymerich

02. Maria Teresa Balaguer Oms

03. Abel Serra Osuna

04. Rosa Maria Orobitg Pascual

05. Genís Font Ricart

06. Francesc Gardeñes Potrony

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: TIURANA

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 7

01. Anna Fornells Pascuet

SUPLENTS:

Sense candidats

INDEPENDENTS X TIURANA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxT-CP)

Candidatura número 17

01. Manuel Delfa Garrido

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PER TIURANA (JUNTS)

Candidatura número 100

01. Àngel Villarte Canes

02. Antoni Fàbrega Mijana

03. Núria Companys Castro

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: TORRELAMEU

JUNTS PER TORRELAMEU (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 101

01. José Luis Vázquez García

02. Guillem Rosell Farré

03. Joan Lluís Casals Solé

04. Rosa Mari Silva Lesan

05. Rosa Romero Surroca

06. Arnau Pascual Cases

07. Núria Trullols Mulet

SUPLENTS:

01. Virgínia Sanagustín Trota

02. Marian-Cristian Alexandru

03. Roger Rosell Rufat (Independent)

04. Ramon Farré Roure

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 108

01. Carles Comes Marco

02. Eva Vilella Coll

03. Maria Dolors Gasol Barbero

04. Jesús López Bellón

05. Jaume Puig Vendrell

06. Alexis Bonet Casals

07. Laia Pérez Altisent

SUPLENTS:

01. Miquel Àngel Cullerés Solsona

02. Biel Puig Mulet

03. Jaume Piera Surroca

04. Ramon Planella Cansino

05. Marta Rovira Sanz

06. Rosa Maria Garcia Bosch

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: VALLFOGONA DE BALAGUER

INDEPENDENTS X VALLFOGONA DE BALAGUER-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxVB-CP)

Candidatura número 27

01. Santiago Garcia Gómez

02. Armengol Oliva Fontelles

03. Lourdes Subias Tricas

04. Maria Dorinda Rocha Fernandes

05. Manuel Vilardell Badia

06. Javier Fernandez Da Silva

07. Maria Teresa Bernat Cucó

08. Josep Alós Ricart

09. Emma Garcia Torrent

SUPLENTS:

Sense candidats

JUNTS PEL MUNICIPI VALLFOGONA, HOSTAL NOU, LA CODOSA I LA RÀPITA (JUNTS)

Candidatura número 71

01. Xavier Castellana Benseny

02. Cristina Rúbies Abat

03. Gregori Esteban Angel

04. Gemma Peries Giménez

05. Ramon Borda Guasch

06. Josep Maria Pons Torrades

07. Jordi Puigfel Palacín

08. Temenuzhka Ivanova Dimitrova

09. Marina Farràs Trilla

SUPLENTS:

01. Ramon Torra Bernat

02. Antonio Ramon Reixachs Vilajoliu

03. Jordi Sarret Baldomà

04. Vanessa Gesa Vilarasau

05. Margarita Esteban Carbonell

06. Miquel Puig Bernadó

07. Bàrbara Gàzquez Moreno

08. Arnau Galitó Trilla

09. Maria Sarret Pijuan

Butlletí Oficial de la Província de Lleida Dimecres, 24 d’abril de 2019

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 122

01. Jaume Serret Torrades

02. Maria Dolors Tribó Justribó

03. Vicent Trilla Budria

04. Francisco Sirera Sabaté

05. M. Teresa Pallisé Gardeñes

06. Anna Aiguabella Rosselló

07. Lourdes Cardona Ribes

08. Eduard Aranés Gili

09. Rosa Boladeres Fernandez

SUPLENTS:

01. Meritxell Serret Aleu

02. Lorenzo Albareda Oms

03. Josep Torrades Guàrdia

04. Montserrat Montoliu Torné

05. Francesc Xavier Vera Córdoba

06. Jordi Cases Serret

07. Inés Planes Vilageriu

08. Francesc Puig Fontelles

09. Marcel·lí Aranés Trilla

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: VILANOVA DE L’AGUDA

INDEPENDENTS PER VILANOVA DE L’AGUDA-ACORD MUNICIPAL (IVA-AM)

Candidatura número 5

01. Montserrat Fornells Solé

02. Albert Esteve Santaeulàlia

03. Ramon Bernaus Argelich

04. Carla Mascó Jou

05. Salvador Bernaus Solé

SUPLENTS:

Sense candidats

INDEPENDENTS X VILANOVA DE L’AGUDA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (IxVA-CP)

Candidatura número 30

01. Jésica Martín Martín

02. Alex Rimbau Muñoz

03. Pedro Antonio Lacoma Montesinos

04. Jaume Solé Capdevila

SUPLENTS:

Sense candidats

 

CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: VILANOVA DE MEIÀ

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

Candidatura número 9

01. Xavier Terré Boliart

02. Sinto Sala Batalla

03. Ramon Vila Rica

04. David Berral Torruella

05. Núria Jaime Marcó

06. Josep Maria Eroles Lluch

07. David Vilana Ariaca

SUPLENTS:

01. Josep Inglavaga Prat

02. David Miquel Cipres

03. Cristina Gregoria González Gutiérrez

JUNTS PER CATALUNYA VILANOVA SANTA MARIA I GARZOLA (JxCat-JUNTS)

Candidatura número 120

01. Miquel Paris Terrer

02. Carlos Sala Roca

03. Josep Maria Roca Novau

04. Jordi Bertran Bonillo

05. Josep Antoni Novau Vilanova

06. Maria Carme Cairó Aran

07. Jordi Novau Vilanova

SUPLENTS:

Sense candidats






Altres notícies comarcals

»El rebut mitjÓ de l'IBI urbÓ a Lleida varia forša entre municipis molt propers, segons publica el diari Segre. L'alcalde de Balaguer diu que la comparativa s'hauria de fer tenint en compte factors com la superfÝcie o l'antiguitat dels immobles

»La mostra 'Santa Maria de les Franqueses, petjades del Cister a la Noguera' viatja a Vallbona de les Monges on estarÓ esposada al Monestir de Santa Maria fins al 31 d'agost.

»L'agenda del cap de setmana a Balaguer, comarca i territori, amb les Festes Majors com a protagonistes. Avui continuen a comarca els actes a └ger, Albesa, ButsŔnic d'Urgell, Castellˇ de Farfanya, Cubells, Les Avellanes, Montsonis.

»26a EDICIË de la MARATË DE PESCA A BALAGUER 17 I 18 D'AGOST

»Bona ocupaciˇ turÝstica aquest pont del 15 d'agost al Pirineu de Lleida. A Balaguer el Centre d'interpretaciˇ de l'Or del Segre registra prÓcticament el ple en les visites i tallers de recerca d'or al Riu aquest estiu

»El Club Futbol Balaguer jugarÓ aquest proper dissabte a les 7 de la tarda a Almacelles el partit de tornada de Copa Lleida. D'altra banda va empatar a 0 l'amistˇs jugat aquest dimecres al municipal contra l'Ascˇ

»Gemma Vilarasau, regidora d'esports a la Paeria de Balaguer serÓ la nova 'Assessora de Relacions amb Entitats i Associacions' a la Diputaciˇ de Lleida. Vilarasau compaginarÓ els dos cÓrrecs encara que el seu sou serÓ de la Diputaciˇ.

»Aquest dimecres continua el millor humor de la mÓ de coneguts monologuistes al cicle de mon˛legs dĺestiu a la plaša del Teatre. Avui serÓ el torn de la monologuista Eva Cabezas.

»Finalitzen al pavellˇ 1r d'Octubre de Balaguer les obres de reforma i substituciˇ parcial del parquet. Des de la regidoria d'esports es demana al usuaris una sŔrie de mesures per mantenir en bon estat el nou parquet.

»El Grup balaguerÝ Rehenes ha omplert aquest dimarts la terrassa del casal Lapallavacara en el cicle 'M˙sica i Tapes'. Rehenes ha avanšat alguns temes del nou disc 'Ara˝azos bajo la piel''que es publicarÓ a la tardor.

»Noves pintades en el patrimoni de Balaguer. Fa uns dies s'han tornat a fer pintades amb el '155'. Aquest cop s'ha vist afectada la fašana del claustre del convent de Sant DomŔnec.

»El 24 d'agost es celebra la segona Quadratlˇ de Balaguer les inscripcions ja estan tancades amb 50 participants. Pel que fa a la triatlˇ de muntanya que es celebra el mateix dia les inscripcions estant obertes fins al dia 22


Arxiu de notÝcies

Llic├Ęncia de continguts
RÀDIO BALAGUER 107.4 FM - Plaça Mercadal 1 - Tel.: 973 44 52 00 - Fax: 973 44 70 63 - radio@balaguer.cat  
25600 Balaguer (La Noguera)  
Tornar a dalt